Czy fotowoltaikę można odliczyć od podatku?

Doradztwo podatkowe
lectuals
Czy fotowoltaikę można odliczyć od podatku?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwach domowych przynoszą wiele korzyści, jednak ich zakup i montaż wymaga sporego nakładu finansowego. Czy taką instalację można odliczyć od podatku?

Tzw. ulga termomodernizacyjna, pozwalająca na odliczenie od podatku kosztów związanych z realizacją przedsięwzięcia takiego jak instalacja fotowoltaiki, przysługuje właścicielom lub współwłaścicielom mieszkalnego domu jednorodzinnego. Dodatkowo, z ulgi takiej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie. 

>> Zobacz także: Ekologiczny dom – czy warto inwestować w panele słoneczne?

Co podlega odliczeniu?

Ulga termomodernizacyjna może być przyznana dla przedsięwzięcia, które zostało zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesione zostały pierwsze wydatki. Inwestycję można odliczyć od podatku wówczas, gdy nie została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bądź z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

>> Przeczytaj też: Własna elektrownia słoneczna krok po kroku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zrozumienie znaków towarowych: kompleksowe podejście do ochrony marki
/
Zrozumienie znaków towarowych: kompleksowe podejście do ochrony marki
Artykuł przedstawia znaczenie znaków towarowych i dlaczego są one kluczowe dla ochrany marki. Dowiedz się więcej o kompleksowych strategiach ochrony twojej marki.
Polecamy