Ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby 50+

Ulgi podatkowe
lectuals
Ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby 50+
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pracownik po 50. roku życia to doświadczony etatowiec. Często jednak napotyka trudności w znalezieniu nowego miejsca pracy. Dlaczego pracodawca powinien dać mu szansę? Jakie może mieć z tego korzyści? 

Zatrudnienie osoby bezrobotnej w średnim wieku wiąże się z wieloma profitami. Szeroka znajomość branży i bogata praktyka to z pewnością kwestie, którymi będzie on mógł podzielić z młodszymi kolegami. Jeśli nie są to wystarczające argumenty, na pewno przekonają Cię względy finansowe. Zatrudniający dojrzałych pracowników pracodawca, może liczyć na zwolnienie z opłat składki na Fundusz Pracy, dofinansowanie części wynagrodzenia i refundację wyposażenia stanowiska pracy. Oszczędności można szukać również w krótszym okresie wypłaty wynagrodzenia chorobowego. ZUS zaczyna wypłacać zasiłek chorobowy nie od 30. dnia choroby, ale już od 15. Jedynymi warunkami są wcześniejsza rejestracja kandydata w Urzędzie Pracy i spełnienie wymaganego okresu zatrudnienia. 

kobiety na spotkaniu biznesowym
Photo by katemangostar, from Freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rozwijanie umiejętności lidera poprzez profesjonalne szkolenia coachingowe
/
Rozwijanie umiejętności lidera poprzez profesjonalne szkolenia coachingowe
Zdobądź przewagę jako lider dzięki najnowszym szkoleniom coachingowym. Dowiedz się, jak profesjonalne kursy mogą zwiększyć Twoje umiejętności i zrozumienie liderstwa.
Polecamy